Hempel’s Thinner 08230

Ürün Bilgi Föyü .PDF indir

Hempel’s Thinner 08230

Tanım

Hempel Boyaları uygun şekilde karıştırıldığı takdirde tiner eklenmeye gerek kalmadan uygulanabilecek şekilde üretilmiştir. Ancak boyanın düşük film kalınlıklarında uygulanması gerektiğinde (örneğin ‘sealer’ olarak) veya boya çok kalınlaştığında (örnek: soğuk havalarda) uygulama için en uygun boya kıvamını elde etmek için ilgili ürünün bilgi föyünde belirtilen tiner eklenebilir. Genel kural olarak tiner oranı minimum seviyede tutulmalıdır. Aksi takdirde boya uygulama kalitesi düşebilir.Ancak uygulama yüksek sıcaklıklarda (hava ve/veya çelik) yapılıyorsa kuru sprey tozunu veya kötü film formasyonunu önlemek için, tiner oranları bilgi föylerindeki limitlerin dışında olabilir. Hempel Tinerleri, fırça, sprey vb. ile en iyi sonuçları vermek için formüle edilmiştir. Diğer solventlerin ve tinerlerin kullanıldığı durumlarda Hempel sorumluluk kabul etmez. Uygulama öncesi ilgili ürünün bilgi föylerine ve varsa ‘Uygulama Talimatları’ bölümüne bakınız. Talimatlara mutlaka bakılmalıdır.Tinerlerin temizlik amacıyla kullanılması için arka sayfadaki ‘Uyarilar’ bölümüne bakınız.

Kullanım alanı

08230 (32°C / 90°F)
Hempalin çeşitleri (Hempaquick çeşitleri hariç) ve alkid esaslı ürünler için kullanılan tinerdir.

Segmentler

Koruyucu, Deniz

Açıklama:
Önerilen kullanım alanı:
Stok durumu: FİZİKSEL DEĞERLER:
Renk tonu no/Renk: Parlama noktası:
Özgül yerçekimi:
Uçucu organik madde (VOC) içeriği:
HEMPEL Boyaları uygun şekilde karıştırıldığı takdirde tiner eklenmeye gerek kalmadan uygulanabilecek  şekilde üretilmiştir.
Ancak boyanın düşük film kalınlıklarında uygulanması gerektiğinde (örneğin ‘sealer’ olarak) veya boya çok kalınlaştığında (örnek: soğuk havalarda) uygulama için en uygun boya kıvamını elde etmek için  ilgili ürünün bilgi föyünde belirtilen tiner eklenebilir. Genel kural olarak tiner oranı minimum seviyede tutulmalıdır. Aksi takdirde boya uygulama kalitesi düşebilir.Ancak  uygulama yüksek sıcaklıklarda (hava ve/veya çelik) yapılıyorsa kuru sprey tozunu veya kötü film formasyonunu önlemek için, tiner oranları bilgi föylerindeki limitlerin dışında olabilir.
HEMPEL Tinerleri, fırça, sprey vb. ile en iyi sonuçları vermek için formüle edilmiştir. Diğer solventlerin ve tinerlerin kullanıldığı durumlarda HEMPEL sorumluluk kabul etmez.
Uygulama öncesi ilgili ürünün bilgi föylerine ve varsa ‘Uygulama Talimatları’ bölümüne bakınız. Talimatlara mutlaka bakılmalıdır.Tinerlerin temizlik amacıyla kullanılması için arka sayfadaki ‘UYARILAR’ bölümüne bakınız.
08230 (32°C/90°F)
HEMPALIN çeşitleri ( HEMPAQUICK çeşitleri hariç) ve alkid esaslı ürünler için kullanılan tinerdir. Hempel grup ürün gamındadır.Yerel stok durumu firma onayına tabidir.
00000/ Renksiz.
38 °C [100.4 °F]
0.8 kg/litre [6.5 lbs/ABD galonu] 781 g/l [6.5 lbs/ABD galonu]
Raf Ömrü:                                         3 yıl üretim tarihinden itibaren.
Yukarıda belirtilmis olan sabit degerler,Hempel grubu tarafından kabul edilmiş formüllerdeki nominal verilerdir.
UYGULAMA ÖNERİLERİ:
Güvenlik:                                         Dikkatli kullanınız. Kullanmadan önce ve kullanım sırasında ambalaj ve boya tenekeleri üzerindeki güvenlik etiketlerine dikkat ediniz. Hempel’in Malzeme Güvenlik Bilgi Formuna bakınız.Bölgesel ya da ulusal emniyet kurallarına uyunuz.
NOT:                                                  THINNER 08230 has a stronger thinning effect than white spirit or turpentine.
Aletler genellikle ürün için önerilen tiner kullanilarak temizlenebilir.
Not:                                                   HEMPEL’S THINNER 08230